Podesite profil da ne bude javan!
Foto:fitsmallbusiness
Poslovno-društvena mreža LinkedIn objavila je da je veštačkoj inteligenciji (AI-ju), koju koriste kompanije sa kojima LinkedIn nije u vezi (treće strane), sudskim putem potvrđeno pravo da njuškaju po profilima svih korisnika koji su ih ostavili otključanim, kako bi saznavali stvari, logički ih povezivali i takoreći vežbali svoj rad.
Kako se lako hakuje Facebook profil
Microsoft je prvobitno zabranio da podatke javno dostupne preko njihove LinkedIn mreže sakupljaju i obrađuju mašine i roboti (zasnovani na mašinskom učenju i veštačkoj inteligenciji).
Nažalost po sve korisnike, sud je to osporio uz obrazloženje da LinkedIn ne polaže pravo zabrane na „podatke koje su korisnici samostalno stavili na javni LinkedIn profil i nije u mogućnosti da zabrani bilo šta na šta ne polaže puna prava, odnosno bilo šta što ne pripada LinkedIn mreži izvorno“.
Sudska odluka je doneta nakon što se kompanija „HiQ“ žalila sudu da su joj Microsoft i LinkedIn, putem algoritama i drugih zabrana na sajtu, onemogućili prikupljanje podataka sa javno dostupnih profila LinkedIn korisnika. Nakon sudskog postupka, koji je vrlo brzo okončan u korist pomenute kompanije, jasno je da prikupljanje može da se nastavi, ali su Microsoft i LinkedIn najavili žalbu i nastavak borbe za zaštitu privatnosti svojih korisnika.
Facebook je uveo novu opciju zahvaljujući kojoj ćete lako pronaći besplatan Wi-Fi!
Savet svih stručnjaka, kompanije Microsoft i LinkedIn mreže jeste da svoje podatke delite vrlo pažljivo, u uskom krugu ljudi i skriveno od kompletne javnosti tj. samo sa onima sa kojima ste u „poslovnoj“ vezi na toj mreži. U LinkedIn Privacy podešavanjima sve opcije podesite na „Only Me“, „Private“ i dozvolite pristup vašim podacima samo povezanim osobama ili čak nikome.
Nemojte objavljivati fotografije vaše avionke karte – barkod otkriva osetljive informacije
Izvor: Mondo